Co można robić w KSM-ie

Działalność religijna:
Przygotowanie liturgii Mszy Świętej, nabożeństw, prowadzenie spotkań modlitewnych dla wszystkich chętnych, apostolstwo poprzez własne gazetki (ścienne lub prasowe).

Działalność charytatywna:
Organizowanie wigilii, ewentualnie opłatka dla samotnych, zbiórek ubrań dla ubogich, pomoc żywnościowa dla rodzin biednych i wielodzietnych, przygotowanie paczek świątecznych dla najuboższych, odwiedziny dzieci w szpitalach i domach dziecka, praca z niepełnosprawnymi, wszelka pomoc na rzecz potrzebujących.

Działalność kulturalno-oświatowa:
Prowadzenie wszelkiego typu kursów, np. tańca, językowych, kosmetycznych, organizowanie wieczorków, spektakli teatralnych, recitali, koncertów muzyki rozrywkowej i klasycznej, piosenki religijnej, prowadzenie sklepików z wydawnictwami religijnymi i dewocjonaliami, prowadzenie bibliotek parafialnych, wypożyczalni kaset video (z filmami religijnymi i wszelkimi innymi, ale wartościowymi), organizowanie dyskotek i zabaw dla dzieci, prowadzenie klubo-kawiarni, organizowanie festynów, loterii, przeprowadzanie konkursów tematycznych – plastycznych, recytatorskich, fotograficznych, literackich, udzielanie korepetycji, prowadzenie półkolonii.

Działalność turystyczna i sportowa:
Organizowanie pielgrzymek pieszych i autokarowych, wycieczek krajowych i zagranicznych, prowadzenie klubów sportowych, organizacja turniejów i zawodów, organizowanie wycieczek rowerowych, rajdów górskich, kolonii letnich, obozów wędrownych itp.

GODŁO:

Godłem stowarzyszenia jest stylizowany znak łączący symbolikę orła i krzyża na żółtym tle. Kolor żółty symbolizuje Kościół Katolicki. Kolor biały i czerwony są barwami narodowymi. Kolor niebieski krzyża oznacza wewnętrzną więź z Matką Najświętszą.

ZAWOAŁANIE:
Przez cnotę, naukę i pracę, służyć Bogu i Ojczyźnie, gotów? Gotów !

HYMN:(na melodię Roty)

1.Hej do apelu stańmy wraz
Budować Polskę nową!
Ojczyzna wolna wzywa nas