Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego

Rok C

27 marca 2016 r.

1. Jestem wdzięczny Bogu Wszechmogącemu za ten święty czas Triduum Paschalnego oraz za ludzi, którzy oddali swoje życie i swoje siły w przygotowaniu i przeżywaniu tego Triduum: serdecznie dziękuję za Wasz udział w celebracjach, za zebrane ofiary na kwiaty do wystroju kościoła oraz do Grobu Pańskiego, pani katechetce oraz rodzicom za przygotowanie kaplicy adoracji, członkom chóru parafialnego za przygotowanie Grobu Pańskiego; panu organiście oraz chórowi za oprawę muzyczną, nadzwyczajnym szafarzom Eucharystii oraz ministrantom za służbę w czasie całego Triduum Paschalnego, dziękuję straży grobowej – druhnom i druhom strażakom z Kalinowa i Milewa oraz dzieciom i młodzieży za modlitwę adoracyjną przy Grobie Pańskim oraz wszystkim tym, którzy w jakikolwiek sposób pomogli w tym świętym czasie.
  2. Serdecznie dziękuję mieszkańcom miejscowości Grądzkie Ełckie za sprzątanie naszego kościoła oraz za ofiary na kwiaty. Serdecznie proszę mieszkańców miejscowości Krzyżewo o przejęcie kolejki sprzątania naszego kościoła.
  3. Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego, 27 marca, o godz. 6:00 procesja rezurekcyjna, która jest uroczystym ogłoszeniem Zmartwychwstania Chrystusa, a po niej Msza św. o świcie. Kolejne Msze św. o godz. 10:00 i 12:00.
  4. Dzisiaj zbieramy ofiary tacę na budowę domu parafialnego z kaplicą przedpogrzebową. Mamy duże potrzeby materialne. Zapraszam do szczególnej hojności na ten cel.
  5. Jutro, 28 marca, Poniedziałek w oktawie Wielkanocy. Msze Święte jak w każdą niedzielę; 8:00, 10:00 i 12:00. Składka z drugiego dnia świąt będzie przeznaczona na KUL Jana Pawła II. Chociaż tylko jutro jest dzień wolny od pracy, postarajmy się w naszych domach i rodzinach utrzymać świąteczny charakter całej paschalnej oktawy – do przyszłej niedzieli włącznie. Z racji oktawy w najbliższy piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  6. W Środę w oktawie Wielkanocy, 30 marca, o godz. 18:00 nowenna do MB Nieustającej Pomocy. Po nowennie Msza św. w intencji próśb i podziękowań.
  7. W Piątek w oktawie Wielkanocy, 1 kwietnia, przypada pierwszy piątek miesiąca. Po każdej Mszy św. odprawione zostanie nabożeństwo, podczas którego będziemy odmawiali Litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Po Mszy św. o godz. 18:00 adoracja Najświętszego Sakramentu, na którą zapraszam szczególnie członków wspólnoty Rodziny Serca Jezusowego. Odwiedziny chorych rozpoczną się od godz. 9:00. Składka na tacę w piątek na potrzeby Fundusz Misyjny Diecezji Ełckiej.
  8. W Sobotę w oktawie Wielkanocy, 2 kwietnia, przypada pierwsza sobota miesiąca. Z tej okazji zostanie odprawiona o godz. 7:30 Msza św. ku czci Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny. Po Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu oraz nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP.
  9. W sobotę, 2 kwietnia, o godz. 11:00 odbędzie się spotkanie z kandydatami do sakramentu bierzmowania oraz z ich rodzicami. Obecność młodzieży oraz rodziców obowiązkowa!
  10. W sobotę, 2 kwietnia, o godz. 18:00 będzie celebrowana pierwsza Msza św. niedzielna (szczególnie dla tych osób, które w niedzielę pracują lub będą w podróży).
  11. W sobotę, 2 kwietnia, o godz. 19:00 rozpocznie się nabożeństwo pierwszej soboty miesiąca. Serdecznie zapraszam wszystkich czcicieli Matki Bożej na to nabożeństwo.
  12. W przyszłą II Niedziela Wielkanocy, 3 kwietnia, przypada Uroczystość Miłosierdzia Bożego. Tego dnia obchodzimy Międzynarodowe Święto Caritas. Taca na duszpasterstwo charytatywne naszej diecezji. O godz. 15:00 rozpocznie się suma odpustowa w Sanktuarium Diecezjalnym Bożego Miłosierdzia w Ełku (parafia Chrystusa Sługi na osiedlu Konieczki).
  13. W przyszłą niedzielę, 3 kwietnia, przypada pierwsza niedziela miesiąca. Pół godziny przed każdą Mszą św. modlimy się za naszych bliskich zmarłych modlitwą wypominkową.
  14. Chrystus swoją śmiercią na krzyżu przyniósł nam, słabym i grzesznym, siłę zwycięstwa. Zwycięstwa życia nad śmiercią, łaski nad grzechem, wieczności nad tym o przemijające. On otworzył bramy nieba i daje możliwość wejścia tym, którzy biorą swój krzyż i Go naśladują. Życzę, aby doświadczenie Zmartwychwstania stało się udziałem każdego z Was. Parafianom i gościom przybyłym do naszej parafii na święta życzę owocnego udziału w Misterium Paschalnym Chrystusa. Niech spotkanie ze Zbawicielem przy Stole Eucharystycznym i przy stole w domach rodzinnych umocni was i wasze rodziny w miłości, jedności i pokoju.